logo.   infographic.        design.

to be found everywhere.
consulting

طراحی نشانه و علائم راهنما

همه جا مطرح شوید

لوگو و لوگوتایپ نشانه یا علامتی گرافیکی است که توسط سرمایه داران تجاری، موسسات و حتی اشخاص حقیقی، برای متمایز کردن خود از دیگران در دید عموم، استفاده می شود. لوگوها یا تماما گرافیکی هستند (سمبول یا آیکون) و یا از نام تجاری سازمان یا موسسه تشکیل شده اند (لوگوتایپ یا ورد مارک). در دوران حروف چینی با فلز داغ، لوگوتایپ، مجموعه ای از فونت ها و کاراکترها بود. در دوران کنونی که عصر ارتباطات است، لوگوی یک شرکت، اغلب مترادف با مرغوبیت یا برند شرکت است.

لوگو، آرم و نشانه، معرف هویت و شخصیت یک مجموعه، شخص، شغل و یا هرگونه فعالیت می باشند! داشتن دانش کافی، تجربه و خلاقیت از گزینه هایی است که هر طراح “لوگو، آرم و نشانه” قوی و حرفه ای باید واجد آن باشد. لوگو چهره و منظر هر برند است، بنابراین طرح آن از اهمیت زیادی برخودار می باشد. اگر یک لوگو به خوبی و درست طراحی شود قدرتمند و با ارزش برای نام تجاری یا برند خواهد بود. طراحی یک لوگوی موثر برای یک برند به خلاقیت و تلاش بیشتری نسبت به طراحی سایر اقلام گرافیکی دارد. داشتن دانش کافی، تجربه و خلاقیت از گزینه هایی است که هر طراح لوگو، آرم و نشانه قوی و حرفه ای باید واجد آن باشد.

اینفوگرافیک ها نمایشگران تصویری اطلاعات و داده ها هستند که هدف آنها ارائه سریع و ساده اطلاعات پیچیده است.

به بیان ساده تر، اینفوگرافیک ها به کمک عناصر بصری نظیر عکس، نمودار، نقشه، دیاگرام و … سعی می کنند تا مجموعه ای از داده ها و اطلاعات پیچیده را به گونه ای به تصویر درآوردند که پیام به شیوه ای سریع و قابل فهم به مخاطب منتقل شود. استفاده از اینفوگرافیک ها باعث می شود تا مخاطبان حجم قابل توجهی از داده ها و اطلاعات را که شکل نوشتاری آن ممکن است مقاله بلند بالایی را تشکیل دهد، به سادگی در قالب یک تصویر دریافت کند و آن را تا مدت ها در خاطر بسپارند. از اینفوگرافیک ها می توان در حوزه های گوناگونی بهره برد. استفاده از اینفوگرافیک ها به عنوان ابزارهای رهگیری، رزومه یا سوابق افراد، گزارش ها و کاربرگ ها، خبر و اطلاع رسانی، تبلیغات، معرفی و ارائه، یادگیری و آموزش تنها بخشی از کاربردهای آنها است.

پیکتوگرام

پیکتوگرام ها علائمی هستنند که بدون استفاده از توضیحات٬ فردی را جهت داده و یا از کاری باز می دارند همچنین برخی از آن ها هشدار دهنده هستنند. ثابت شده است که پیکتوگرام ها ارزش بسیار زیادی در میان جامعه دارند به این دلیل که خیلی سریع موضوع دریافت می گردد و همچنین یکی از کاربرد های مهم آن این است که اگر افرادی با زبان های مختلف وارد کشور شوند بدون در نظر گرفتن زبان آن کشور می تواند متوجه مفهوم تابلو ها شوند. به طور کلی هدف از ساخت پیکتوگرام ساده کردن نماد ها و اشکال است. ممکن است این اشکال دارای فرم های خاص باشند و نیاز به ساده سازی داشته باشند.

جهت درخواست هر گونه خدمات با ما تماس بگیرید.

مشاهده گالری

تماس با آتلیه گرافیک طرح و رنگ

آماده دریافت انتقادات، نظرات و پیشنهادات شما هستیم. در صورتی که نیاز به مشاوره و یا اجرای پروژه ای دارید می توانید از طریق فرم زیر با ما در تماس باشید.


فرم تماس

شما می توانید نظر، پیشنهاد و یا درخواست خود را از طریق ارسال ایمیل و یا تماس تلفنی با ما در میان بگذارید.

  • ایران، تهران
  • +98912 214 9605

شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید